Světelný kořen celý 500 g

500,00 Kč

(1 000,00 Kč za kg)

Bez DPH

Světelný kořen (Jam čínský, Dioscorea batatas) celý, váha 300 - 1200 g.

Počet
Na skladě není dostatek produktů


Světelný kořen celý 300 - 1200 g.

Celý Světelný kořen je určen pro ty z Vás, kdo chtějí spodní část sníst a horní část na jaře zasadit a pěstovat dále. Pokud nemáte možnost vytvořit si substrát pro pěstování, může Vám Světelný kořen růst jako trvalka, každý podzim uschne, ale na jaře vyroste nová rostlina, která se pne po opoře až do výšky cca 5ti metrů.

Velké sazenice Světelného kořene dávají předpoklad pro dobrou úrodu. Pokud si tyto sazenice objednáte, pošleme Vám velké, jednoleté „ročenky“ vyrostlé z pacibulek. V dalších letech vždy až sklidíte kořeny, ponecháte si spodní část ke konzumaci a vrchol (cca 1/4) jako sazenici na další rok. Velké sazenice mají dostatek zásobních látek pro vytvoření dlouhé liány, jež je předpokladem dobré úrody na podzim. Kvalitní kompost je samozřejmě podmínkou úspěšného pěstování, ale doplnění živin, zejména N, lze udělat až například kopřivovým výluhem několik týdnů po zasázení. Světelné kořeny se pěstují ve vrstveném substrátu, jehož základ tvoří křemičitý písek. Při sázení velkých sazenic je zapotřebí, aby vrstva písku dosahovala alespoň jednoho metru v bednách a cca 80 cm v záhonech. Když je kořen pod úrovní terénu, nemá tendenci se tolik protahovat a je tlustší. V bednách vyrůstají kořeny delší a tenčí.

Při pěstování Světelných kořenů se vyhýbejte používání umělých hnojiv a respektujte zásady biodynamického zemědělství. Pokud tyto zásady dodržíte, vypěstujete kořeny mimořádné kvality.