Pacibulky velké 21 ks

150,00 Kč
Bez DPH

21 kusů (Jam čínský, Dioscorea batatas). Velikost nad 6 mm.

Počet

Velké pacibulky nad 6 mm jsou vhodné k přímému sázení ven, do záhonů nebo dřevěných beden. Sázíme je na jaře v dubnu - květnu. Mají dostatek zásob pro rychlý start. Světelné kořeny se pěstují ve vrstveném substrátu, jehož základ tvoří křemičitý písek. Při sázení pacibulek je zapotřebí, aby vrstva písku dosahovala alespoň 50 cm v bednách a cca 40 cm v záhonech. Když je kořen pod úrovní terénu, nemá tendenci se tolik protahovat a je tlustší. V bednách vyrůstají kořeny delší a tenčí.

Kvalitní kompost je samozřejmě podmínkou úspěšného pěstování. Liány pacibulek dosahují cca 150 cm. Koncem července doporučujeme přihnojit kopřivovým zákvasem. Pokud se pěstování povede, na podzim sklidíme sazenice 10 - 250 g těžké, podle toho, jak se rostlinám v průběhu vegetace dařilo. 

Předpěstování doma nebo ve skleníku se nám neosvědčilo, proto pacibulky sázíme rovnou na záhon, ale někteří pěstitelé mají s předpěstováním úspěch.

Při pěstování světelných kořenů se vyhýbejte používání umělých hnojiv a respektujte zásady biodynamického zemědělství. Pokud tyto zásady dodržíte, vypěstujete kořeny mimořádné kvality.